FAALİYET ALANLARIMIZ

O2 Residence

Bahçesehir'de oturmak, O2'de yaşamak…

Hızla büyüyen, hem eğitim ve sağlık kuruluşlarının hem de sosyal ve yaşamsal faaliyetlerin merkezi haline gelen, İstanbul'un yeni yaşam merkezi Bahçeşehir… Bahçeşehir'deki en seçkin yaşamın adresi olmak için planlanmış, mimarı güzelliği ile ayrışan, sizi temiz havaya ve değeri her geçen gün daha da artacak benzersiz bir yaşama taşıyan bir ilk…

"Türkiye'nin gerçek anlamdaki ilk Çift Cephe uygulaması"

Ülkemizin önde gelen mimarlarından Tuncay Çavdar ve Atölye T ekibi ile Avusturyalı mimar Walter Micheller işbirliğinde yürütülen bir proje. Ön cephelerde, Türkiye'deki ilk gerçek ve işlevsel uygulamasıyla Çift Cephe ( Double-Skin ) teknolojisi. Altındaki imza, dünyada bu konudaki çalışmaları ile tanınan Avusturyalı GIG AG firması.

"ÇİFT CEPHE TEKNOLOJİSİ.."

Proje ve uygulaması GIG proje tarafından yapılan çift cephe sistemi uygulanacaktır. Her bloğun 2 tarafından doğramaların 2.5 metre dışında çelik konstrüksiyonlarla betonarme sisteme ankrajlı 2. Bir cephe imal edilecektir.

Konutların doğramaları mimari planlardaki konumlarına göre sürme- kaldır – sürme veya sabit doğrama olarak teskil edilecektir. Atmosfer koşulları ile doğrudan ilişkili olan doğramalar kaldır – sürme, dış cephenin arkasında kalan doğramalar sürme veya sabit doğrama olacaktır. Doğramalar ısı bariyerli alüminyum profilden imal edilecektir.

Doğramalarda şeffaf, içi lamine, dışı temperli çift cam kullanılacaktır. Doğramalar arasında kalan kiriş bölgeleri doğrama rengine uygun renkte kompoze levha ile kaplanacaktır.

Dış cephede şeffaf, her iki yüzü temperli lamine tek cam kullanılacaktır. Cephe ile doğramalar arasında kalan bölümde mimarı planlara uygun olarak kat bahçeleri ve konutlara ait teraslar bulunacaktır. İki cephe arasındaki hava sirkülasyonu mevsim koşullarına göre otomatik panellerle sağlanacaktır.

Nissa O2 Residence web sitesi için tıklayınız.